April 2012

Sběratelství..

26. april 2012 at 16:42 | Carrie |  News on the ranch
Ahoj všem, co sem občas ještě někdy zabloudí.. Rozhodla jsem se napsat tento článek, do kterého alespoň stručně shrnu svůj názor na poslední dobu v českém sběratelství, a i na sběratelství samotné.
Ano, jako první jsou tu konce internetových ranchů, a konce i některýách sběratelů celkově.. Poslední dobou mě čím dál víc udivuje, jak si někteří tyto pojmy pletou. Copak si vážně myslíte, že sběratelství je jenom o psaní na blog a obíhání? Někdy mi to tak i připadá.. Ano, blog je skvělá věc, jak se zabavit, vypsat, ukázat ostatním svoje fotky, pochlubit se novým přírůstkem... ale rozhodně ani z poloviny ne všechno, alespoň podle mě.
Všechny ty krásné chvíle.. ten pocit, když vybalujete svého vysněného koníka, když vaši rodiče,kteří před měsícem nadávali uznají, že se jim líbí :D nebo když jedete na Live Show, kde se setkáte s úžasnýma lidma, mezi které patříte, sdílíte s nimi společnou radost z nových koníků, úspěchů, nebo třeba jen ze společného setkání.. když máte mezi sběratelkami takové kamarádky, kterým můžete opravdu věřit skoro jako vlastní rodině, a nevadí jim, že nejste úplně normální, hlavní je, že milujete koně... Když jdete fotit a všichni lidi si šeptají "Co je to za bláznivou holku, že fotí plastovýho koně?" A vy se jim jen potichu smějete... To všechno a spoutu dalších věcí, to není internet, to je život.
Jo, sběratelství tvoří velkou a šťastnou část mého života. Miluju svoje koně... ať si kdo říká, co chce.. že jsou to "jenom plastové hračky bez života" nebo "něco, co mám jenom kvůli tomu, abych mohla utrácet peníze". Ne, jsou to moji koníci. Každý je něčím originální, byť je jich na světě třeba tisíce, pro mě je jedinečný, má svoje jméno, povahu a příběh.. A prostě bych ho nedokázala prodat. Nikoho, nikdy. Jsou lidi, kteří si koně koupí jen kvůli cennosti, nebo tomu, že ho chtějí všichni, nebo prostě jen tak "do počtu", nechci tady na nikoho takového narážet, protože tohle ví stejně každý sám o sobě a já nemám právo nikoho soudit, podle toho, co vidím jen tak na internetu. A ano, chápu, když někdo musí prodat koně, pokud pro to má rozumný důvod.. ale když ho prodá jen kvůli tomu, aby za měsíc mohl mít dalšího, který ho za chvíli taky omrzí, tak to podle mě není opravdový sběratel...

To, že poslední dobou hodně lidí končí i se sbíráním mě taky mrzí, zvlášť u těch, které jsem dobře znala a měla je ráda, ale co už. Všechno se mění. Ale když někdo jen nepíše na blog, myslím, že to není důvod ke smutku, tak jako tak, má k tomu nějaký důvod. Už nejsme malí. Máme čím dál víc povinností, kroužky a spoustu jiných věcí na práci, daleko důležitějších než sedět celý den na PC a psát články o tom, jak se koníci prohánějí na pastvině, o tom sběratelství podle mě fakt není. Je jedno, jak jste staří, kolik máte koní, jak jsou cenní, jestli píšete na internet nebo zůstáváte "v tichosti", ale záleží spíš na tom, jak to berete... a podle toho se poznají opravdoví sběretelé.. :)

Nevím, co víc bych k tomu ještě napsala, snad jen, že jsem ráda, že tu můžu být s vámi - a tím nemyslím na internetu, ale prostě v té skvělé partě sběratelek....

vaše Carrie

Veselé Velikonoce!

9. april 2012 at 12:42 | Carrie |  News on the ranch
Sice my letos Velikonoce nějak "velkolepě" neslavíme, ale alespoň něco.

Z koníků slaví Velikonoce převážně hříbata. Sindy, Sunny a spol. tady kolem toho vyvádí, prý se budou snažit koledovat ještě více než loni, tak jsem zvědavá. :D Holky jim už daly nějaké koňské dobroty a málem se o to porvali, ale Sinduš vede, jako vždycky :D

Já bych vám chtěla za celý ranch popřát krásné a veselé Velikonoce :) (I když, pro nás co chodí do školy to je už poslední den prázdnin, achjo. :D)

Jedna moje fotka nakonec... taková speciální technika na vajíčka, co jsme dělali loni :D A snad bude venku hezky, abych vám mohla konečně nafotit i nové koníky ;)


Naše nové přírůstky (z CLS)

3. april 2012 at 15:26 | Carrie |  News on the ranch
Zatím jen seznam, fotky budou později.. :D

Stablemates Horse Lover set - úžasný set stablíků v takové super krabici- domečku :D Jen ten frís půjde na přemalování, už ho mám od Nae :D Jména musím vymyslet :D

Set Mini Whinnies - nemohla jsem odolat, prostě ^^ Potřebuju další jména :D

Aswad Amira - mohair arabka od Mazla, vyhrála 2. místo v CMkách! A je dokonalá!

Rocky - SM od Lin, zlatíčko :)

Mix Speckles a Afire Legacy - od Appy, oba úžasní! :)

Takže máme celkem 22 nových koníků, a budeme mít 2.. ale ještě nevím kdy :D

Celebrating Live Show 2012

3. april 2012 at 12:03 | Carrie |  News on the ranch
Nevím, jak začít... prostě mi to tu začalo chybět. Webnode je fajn na přehledné profily koní a tak, ale na novinky a i z grafické stránky je to lepší tady. Takže.. se tak trochu vracím :D Profily koníků zatím nechám na webnode, je to tak lepší i pro vás, hezky se v tom vyznáte. Nevím, jak budu stíhat a jak dlouho bude trvat, než mě to zase omrzí, ale uvidíme... :D A budu se snažit k vám víc chodit a trošku komentovat, i když nic neslibuju, znáte školu.

K tématu - CLS.. Mám potřebu napsat report, to se nestává zrovna často, no :D

Prostě, bylo to úžasné! Holky.. všechny jste skvělé, mám vás strašně ráda, i když v tom spěchu a mém šílenství z toho, že něco nestihnu jsem byla ráda, že jsem se s některými stačila alespoň pozdravit. Uteklo to bohužel rychle, jako všechny skvělé akce.
Jak už asi víte, jela jsem s liškou, její mamkou a Ájou (moc, moc děkuju, že jste to se mnou vydrželi! :D). Naštěstí jsme stihly zabrat stůl a hned po příjezdu a přivítání s holkama jsme začaly vybalovat koníky. Jenom my tři jsme zaplnily celý stůl, a to jsem ještě nějaké stablíky měla v krabičce :D Všichni cestu naštěstí přežili, jenom se mi ulomil podstavec u Polarise. :/ Snad s tím ještě něco půjde, snažím se to nějak slepit.
No a pak jsme vyřídily, co bylo potřeba u paní Sládkové a šly jsme popřát Lin :) Snad se ti dárky líbí! U Lin jsem si také vyzvedla stablíka, Rockyho (pojmenovala ho Ája, díky!) Strašně se mi líbí, taková zmenšená verze Minetree, napadlo mě, že by mohl být jako její hříbě :D
Pak jsem si vyzvedla ještě 2 stablíky u Appuš, jestli znáte Mix Specklese a Afire Legacyho (pak vám je kdyžtak nafotím :D), mě se líbí hrozně moc. Obdivuju všechny.. Lin, App, Moni, a další, co dokážou takhle CMkovat :D Nejlepší pak u placení: Appa: Kolik to bylo?, já: Hmm.. 90+70 to je.. 160!, App: Jsi úžasná! :D :D A skoro všechny moje deky na CLS, na Appiných koních! To bych nikdy nečekala... děkuju! :)
Vyzvedla jsem si i nějaké koníky od TH, dokoupila set Mini Whinnies... Já za to nemůžu, už jich mám 32! :D Ale Sweetie bude vždy Number 1., viď El? :D No, dostávám se k výstavě, bylo to super, úžasná atmosféra.. prostě všechno. Jen já jsem tam běhala pořád mezi ringama a bála se, že něco prošvihnu. :D A měla jsem strach z tolika úžasných koní.. no prostě, znáte to :D Nakonec to dopadlo podobně jako loni, a jsem za to ráda. Proti takový konkurenci.. Mrzí mě sice, že jsem zase nevyhrála ani jednu kokardu.. ale co už, snad příště.. druhá a třetí místa jsou taky super ;D Zvlášť v některých kategoriích bylo tak narváno, že koně málem padali. Ale alespoň vyhráli ti, kterým jsem to přála.. ♥
Největší strach jsem měla z Pebbles a Mini Whinnies.. nakonec to dopadlo alespoň tak, jak jsem doufala.. Margotka 3., a v MW máme 2. místo hned po Sweet, jako loni :D 2. místo také vyhrála naše nová chips arabka od Mazla, tobě taky moc díky. :) Po výstavě bylo slavnostní vyhlášení a předávání cen... a pak focení. Já už měla skoro všechno průběžně sbaleno (strašně jsem se bála, že to nestihnu :D), trochu jsme s Elenkou "hlídaly" Vendulku, ona je tak úžasná, prostě malá Lintith ^^, pak jsme se fotily, mezitím jsem pomáhala liš s balením stablíků.. A CLS bylo u konce. :(

Hrozně rychle to uteklo... ale jsem strašně ráda, že jsem vás všechny mohla vidět :) Především děkuju Linušce. Jsi zlato, co všechno pro nás děláš... nevím, jak ti poděkovat, protože to prostě nestačí... A už žádný škrcení za dárky, konečně pochop, že si to zasloužíš! :D Už se těším na příští CLS, až se zase uvidíme i s Vendy (jinak doufám, že tebe uvidím na CSE.. a možná i jiných akcích)

Dále jsem se koooonečně po roce setkala s Elenkou.. ♥ děkuju za všechno, jsi úžasná, ségra. :D Mám tě mooc ráda, letos se prostě musíme vidět víckrát! I se Sweetie! (máme se čím chlubit, kdo by byl řekl, že budeme mít u vás tak slavného potomka? :D Rose, Brown i Lávi pozdravují slavnou příbuznou.. :D)

Viděla jsem se, jak už jsem psala s Appy a její mamkou. Moc děkuju za všechno, co jste mi dovezly od TH, i za stablíky a za ohlávku od tebe. Všechno je úžasné!! Chtěla jsem si toho koupit víc, ale pak začala ta pravá honička s Mini Whinnies, do toho ještě Performance a hříbata... a já nevěděla, co dělat dřív, promiň... snad příště nebo si i něco objednám! ;) A děkuju mamce za rozměňování těch tisícovek, já fakt už neměla drobnější.. :D
Jste úžasní, doufám, že se co nejdřív zase uvidíme, a bude i trochu víc času.. ;)

Pak jsem se seznámila s Luckou - stejný blázen do Pebblesek jako já, viď? :D, s Moni - jsi strašně fajn :), s Nelčou - miluju tvé stony! To jako fakt, jsou dokonalí a obrovští ^^, rada som ťa viděla... :)
Pak jsem poznala Anit, Karču - asi nejsem jedinná, kdo ti to řekne, ale dokonale hraješ na klavír! :D
Viděla jsem i Phárinku, Steep, Ginny, Horseen, Cof, Vivi, Samanthu, Mishel a další... sice jsme se s některými ani nestihly pozdravit, ale jste skvělí, všichni!! :)

Teď ještě...
Naše úspěchy
Není toho moc, jako má někdo... ale já jsem šťastná, konkurence byla obrovská ;)
6. místo - Sunny v Tradi Arabians
4. místo - Life for Me v SM Stock
3. místo - Rose Diamond ve Fantasy SM
3. místo - Akeltus (frís od Nae) v SM Iberians
3. místo - Margotka v PS Pebbles
2. místo - Coconut v Mini Whinnies
2. místo - Aswad Amira v CM SM Arabians

Už si ani nepamatuju, kdy jsme přijely domů, něco kolem 19:00? Fakt nevím, ale venku bylo hnusně, dokonce i u nás sněžilo! Hned jsem se vrhla do vybalování. :D MW mi dali pořádně zabrat, když jsem se je snažila postavit do řady na poličku :D :D Taky nám přibylo dost SM, hmmm... asi budu za dlouhých velikonočních večerů vymýšlet jména :D

Byl to nezapomenutelný zážitek, moooc děkuju všem, a doufám, že se uvidíme v Chrastavě příští rok! ♥

S některými snad i na jiných akcích, ráda bych jela na CSE, ELS, NYLS.. a cokoliv, co bude poblíž :D Klidně pojedu vlakem, mamka slíbila, že pokud do toho nic nevleze, jela by se mnou :) A s jedním kufrem to zas tak zlý není, uvidíme...

Pokud jde o fotky, já toho moc nemám 1) nestíhala jsem.. 2) spoléhala jsem na liš a její zrcku :D 3) K čemu by vám byly moje tmavé fotky z "mobilofoťáku"? :D Možná něco někdy dám na rajče, až se mi bude chtít nahrávat. A chci začít šetřit na zrcku :D

Btw. Omluvte chyby a překlepy v článku, psala jsem to z části v sobotu večer a z části v neděli a už se mi to nechce opravovat :D

Margotka. ♥ Fotka od lišky. Snad neva, že jsem si ji půjčila..
Mimochodem, teď stojí na poličce. obklopená hříbaty a ověnčená 3 stuhama z minulého, letošního CLS a Appinou stužkou se srdíčky :D